Jak możesz pomóc

a1.png

Możesz nam pomóc na trzy sposoby, a właściwie nawet cztery:

Sposób pierwszy:

Masz wykształcenie medyczne? Chcesz pomóc tym często zapomnianym przez świat ludziom?
Wpadaj na Dworzec Centralny i porozmawiaj z nami. Albo napisz maila. Robota dla wolontariusza zawsze się znajdzie. Musisz być jednak świadomy, że jedynym wynagrodzeniem będzie uśmiech drugiego człowieka i satysfakcja ze zrobienia fajnej rzeczy razem z nami. Uprzedzamy – to wciąga!!! 🙂

Zaczynamy również nabór Wolontariuszy, którzy mają trochę czasu do dyspozycji w tygodniu i chcieliby aktywniie towarzyszyć naszym podopiecznym w procesie wychodzenia z bezdomności. Czasem trzeba pójść do urzędu wyrobić dokumenty, pójść do placówki medycznej na konsultację z lekarzem, pobiegać / podzwonić po placówkach i zorganizować miejsce w ośrodku, a czasem zwyczajnie porozmawiać.i pobyć obok w chwili kryzysu.

Wymagamy ukończonych 18 lat, odrobiny wolnego czasu, chęci do nauki, motywacji do działania, odpowiedzialności (!) i zgrania z naszą Ekipą (kluczem do sukcesu są relacje w zespole i bardzo o to dbamy). Nasza praca jest oparta w pełni na wolontariacie, więc nie oferujemy wynagrodzenia, ale umowa wolontariacka będzie na Ciebie czekać. Możesz działać w ramach praktyki / stażu studenckiego – u nas na pewno nie będziesz parzyć kawy i się nudzić… 😁

Sposób drugi:

Zużywamy pokaźne ilości środków medycznych i opatrunków niezbędnych do właściwego leczenia ran, zwalczania zakażeń pasożytniczych oraz utrzymywania higieny. W związku z tym niezbędne nam są:

1. Czysta bielizna (męskie skarpetki i majtki).
2. Rękawiczki nitrylowe w rozmiarach dla naszych pań (S i M) i dla panów ratowników (L i XL).
Najwięcej schodzi M-ek. Lateksowe oczywiście również uszanujemy, ale lateks uczula (jeśli nie nas, to podopiecznych) i rękawiczki lateksowe są wiele słabsze od nitrylowych – bardzo lubią pękać.
3. Kompresy z gazy niejałowe i jałowe. W każdych ilościach!
4. Kompresy z włókniny (flizelina). Jeszcze bardziej w każdych ilościach! Są nam bardzo
potrzebne.
5. Wysokochłonne kompresy (Absorba, Vivactiv, podkłady poporodowe).
6. Bactigras, Paraffinet, Atrauman Ag – opatrunki, bez których nasza praca właściwie nie ma sensu.
7. Opaski (bandaże) półelastyczne każdej szerokości i w każdej ilości.
8. Prześcieradła jednorazowe z włókniny (min. 50×50 cm – im większe tym lepsze).
9. Płyny do dezynfekcji sprzętu i powierzchni (Mikrozid, Velox).
10. Płyny do dezynfekcji rąk (Desderman, Velodes Soft, Desmanol).

Oprócz tego nasi podopieczni ze względu na swoje przewlekłe schorzenia często przychodzą do nas z zaleceniami od lekarza. Potrzebują środków medycznych i leków, których nie są w stanie sobie wykupić. Na chwilę obecną najczęściej potrzebne są:

1. Dostępne powszechnie maści na stłuczenia, żylaki, obrzęki (np. Lioton 1000, Altacet, Arcalen, Naproxen itp.).
2. Sudocrem, Alantan, Bepanthen, maści witaminowe, nawilżające i natłuszczające.
3. Maść ichtiolowa i maści przeciwgrzybicze.
4. Argotiab i ARGOSULFAN. No właśnie – bardzo często nasi podopieczni mają zalecone
stosowanie Argosulfanu na najtrudniej gojące się rany. Niestety wykupowanie recept jest już poza naszym finansowym zasięgiem. Ta maść to dla nas prawdziwe białe złoto, ponieważ nie ma równie skutecznego tańszego zamiennika.
5. Szampony, preparaty, maści, leki na wszawicę oraz świerzb.
6. Antybiotyki, które nasi podopieczni mają przepisane przez lekarzy, ale nie są w stanie ich wykupić.

Jeśli macie możliwość, aby wykupić jednemu z naszych podopiecznych przepisane leki – skontaktujcie się z nami!

Darowiznę rzeczową dla Fundacji dokumentujemy umową przekazania – jest to konieczne, abyśmy mogli rozliczyć się z przekazanych nam rzeczy 🙂 A Wy możecie sobie później odliczyć odpowiednią kwotę wypełniając PIT!

Sposób trzeci:

Jeśli chcesz nam pomóc, ale nie masz ochoty na bezpośrednie działanie wśród osób dotkniętych bezdomnością, możesz „poratować nas” wpłatą w serwisie https://pomagamy.im/medycynaulicy                                        https://pomagamy.im/medycylokal

lub bezpośrednią wpłatą na konto Fundacji:
FORTIOR – Fundacja dla Wielu – PL18 1140 2004 0000 3702 7743 0366
z tytułem: „Darowizna na cele statutowe”.

Sposób czwarty:

Nie jesteś w stanie nas wesprzeć, ale sama idea Ci się podoba? Pokaż nas znajomym! Razem możemy zdziałać więcej!