Nasze psy

LEIA (Belize Yucero Bohemia) – pies asystujący

Owczarek belgijski Malinois. Pies asystujący Miłoszowi – naszemu super żołnierzowi-strażakowi i ratownikowi medycznemu, zmagającemu się z zaburzeniami potraumatycznymi.

Miłosz to fantastyczny, bardzo aktywny gość, zawsze chętny do pomocy każdemu, kto pomocy potrzebuje. Razem ze swoim piesełem zaczynają tworzyć najlepszy psio-ludzki duet na świecie – to prawdziwa miłość od pierwszego wejrzenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu lek. med. Marianowi Nowakowi, Dyrektorowi SPZOZ Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie, za wielkie serce, wyrozumiałość i umożliwienie przebywania psa asystującego z Opiekunem na terenie stacji pogotowia! Dziękujemy!

bunia

BUNIA – pies terapeutyczny

Z Borysem stanowią nierozłączną parę żarłocznych weryfikatorów dobrego samopoczucia osób, z którymi pracujemy. Na co dzień łapa w łapę walczą z zespołem stresu pourazowego naszych pacjentów wspierając pracę terapeutyczną, na szkoleniach kradną buziaki i zdobywają serca kursantów. Bunia szybko wyczuwa stres i napięcie – reaguje na objawy niepokoju i pobudzenia wskakując na kolana i skupiając na sobie całą uwagę tak długo, aż objawy nie ustąpią. To mały pies z wielkim sercem! I czterokomorowym żołądkiem!

borys.jpg

BORYS – pies terapeutyczny

Mops towarzyszący. Kochająco-chrapiący. Dość leniwy. Jeśli kiedykolwiek zobaczysz, że biegnie – zacznij biec w tę samą stronę, bo to znak, że coś strasznego go goni. Albo gdzieś pojawiło się jedzenie… Tak czy siak, warto biec.

czort

CZORT – pies terapeutyczny

Nasz Paweł i Gosia uwielbiają psy rasy bearded collie. Te pasterskie kudłacze to zwierzęta o bardzo przyjaznym usposobieniu, uwielbiające kontakt z człowiekiem. Czort to przesympatyczna kupa sierści i miłości. Wspierał Smarta w pracy dogoterapeutycznej. Obecnie ma 9 lat i powolutku planuje przejście na zasłużony odpoczynek.

fiona.jpg

FIONA – pies terapeutyczny

Suczka z trudną przeszłością, ale i ogromnym potencjałem; obecnie dzielnie współpracuje z Gosią Kozłowską i jest psem szkolonym do poszukiwań w Ochotniczej Straży Pożarnej Falenty. Najmłodsza z kudłatego stada.

psy-4

SMART Cherish Haritage Of Smartness  (25.03.2006 – 09.03.2020) – pies terapeutyczny

Pierwszy pies Gosi, Pawła i Natalii – od niego zaczęła się ich przygoda z dogoterapią. Smart był fantastycznym psim seniorem, dożył blisko 14 lat – w wieku 12 przeszedł na zasłużoną emeryturę. Pracował z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, odwiedzał przedszkola, szkoły, pacjentów szpitali i całą masę innych placówek. To najbardziej kochany kudłaty dywan, jaki chodził po świecie. Będziemy za Tobą tęsknić!